Extasy

Extasy Rodzajów uzależnień jest wiele, co za tym idzie ludzie coraz częściej eksperymentują, aby znaleźć coś dla siebie. Jednym z narkotyków, który w krótkim czasie zyskał duże uznanie jest extasy. Wiele osób sięga po ten narkotyk, ponieważ daje wiele pozytywnych doznań, po pierwsze czujemy się szczęśliwi, bardziej odczuwamy muzykę, ruch czy dotyk. Jesteśmy też bardziej podatni na kontakty intymne z innymi ludźmi. Po extasy sięgają ludzie młodzi, najczęściej podczas zabawy, aby wzmocnić swoje doznania. Extasy jest tak popularnym narkotykiem, że można go dostać w każdym większym klubie. Extasy jest pochodnym amfetaminy, więc nawet po dwóch dniach można wykryć go we krwi czy badaniu moczu. Osobę nadużywającą tego narkotyku rozpoznamy po rozszerzonych źrenicach, braku koordynacji ruchowej oraz bardzo dziwnym zachowaniu. Wzięcie extasy powoduje otwartość na ludzi, przejawia się to w nowych znajomościach, a nawet pewnej rozwiązłości i uległości. Extasy jest bardzo silną substancją, może powodować wzrost lub gwałtowny spadek temperatury, co odbija się na pracy narządów, w najgorszym wypadku może zakończyć się śmiercią.

Leczenie uzależnienia od morfiny

Leczenie uzależnienia od morfiny Morfina należy do grupy bardzo silnych opiantów, czyli narkotyków, mimo to często wykorzystuje się ją w leczeniu. Morfina znakomicie uśmierza ból, szczególnie po operacyjny, jednak zazwyczaj jest wybierana na samym końcu, lekarze zazwyczaj wybierają inne substancje przeciw bólowe, a morfina to ostateczność. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedź jest prosta, długotrwałe przyjmowanie choćby małych dawek morfiny może szybko uzależnić. Na początku pojawia się uzależnienie psychiczne, a później fizyczne, w konsekwencji uzależniony nie potrafi już właściwie funkcjonować. Kiedy pojawią się pierwsze symptomy chorobowe uzależniony powinien trafić pod obserwację i odwyk. Na tym etapie eliminuje się morfinę całkowicie z życia uzależnionego. Początek jest bardzo trudny, ale po etapie odtrucia organizmu pacjenta odczuwa w końcu efekt. Uzależnienie od morfiny jest bardzo trudne do wyleczenia pacjent, do końca życia musi już unikać tej substancji lub jej podobnych, aby nałóg i problemy zdrowotne nie powróciły.

Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu Alkoholizm uznawany jest za chorobę dwudziestego wieku, wielu ludzi boryka się z nim, jednak nie da się do końca oszacować liczby, ponieważ wielu uzależnionych nie przyznaje się do problemu alkoholowego. Najlepszym sposobem na wyleczenie, albo walkę z alkoholem jest terapia, tylko wówczas alkoholik może uświadomić sobie powagę sytuacji, w jakiej się znalazł. Pierwszym krokiem jest odkrycie, że alkohol jest nadużywany i jest czymś bardzo złym. Bardzo często nim zacznie się przygoda z terapią grupową lub indywidualną, pacjenci muszą przejść detoksykację, czyli odtrucie organizmu. Na tym etapie uzależniony walczy z chęcią wypicia, jest to jednak trudne, ponieważ pojawiają się syndromy odstawienne, zaliczamy do nich potliwość, nudności, zmiany psychiczne i fizyczne. Odziaływanie tych czynników na organizm ludzki jest bardzo silny, dlatego też często alkoholik sięga po kolejny kieliszek. Aby kuracja zerwania z nałogiem była skuteczna potrzebna jest pomoc osób z zewnątrz, sam alkoholik nie jest w stanie zapanować nad nałogiem.