Archiwum kategorii 'Papierosy'

Bierni palacze

Bierni palacze Palenie tytoni stało się bardzo modne, sięgają po nikotynę nawet młodzi ludzie, którzy często nie są świadomi skutków, jakie ona wywołuje. Palaczami będziemy nazywać nie tylko osoby nagminnie palące, ale też i te, które przebywają w towarzystwie osoby palącej, będą to bierni palacze. Pomimo że sami nie palą wciągają dym tytoniowy, który jest bardzo trującą substancją. Najczęściej biernymi palaczami są dzieci, które mieszają z rodzicami palącymi, nie świadomi rodzice wciągają w nałóg swoje potomstwo. Osoby przebywajcie w zadymionym pomieszczeniu mogą odczuwać potężny dyskomfort polegający na bólu głowy, uczuciu duszenia i drapania w gardle oraz wymioty. Bierni palacze po kilku latach takiej egzystencji mogą szybko zachorować na raka krtani, płuc w zasadzie wszytko to, co nałogowy palacz. Bierne palenie jest dużym problemem zwłaszcza, kiedy nasza grupa znajomych pali nałogowo, na szczęście palenie w miejscach publicznych doczekało się pewnych regulacji prawnych, czyli nie można palic w towarzystwie innych osób w kawiarni, kinie, wszelkim miejscu użytku publicznego, palący jest skazany na wydzielone miejsca dla palących.

Archiwum kategorii 'Papierosy'

Medyczne skutki palenia

Medyczne skutki palenia Nałóg związany z paleniem papierosów jest bardzo trudnym zagadniemy społecznym. Po papierosy sięga coraz więcej ludzi w tym rośnie liczba osób młodocianych. Papieros na początku daje nam uczucie odprężenia czy relaksu jednak bardzo szkodzi naszemu organizmowi. Działa niekorzystnie na układ oddechowy, krążenia czy pokarmowy, więc powinniśmy uważać sięgając po kolejnego papierosa. Po zapaleniu papierosa na samym początku pobudzony zostaje układ krwionośny, czyli przyspiesza się akacja serca, skurczają się naczynia krwionośne czy podwyższa stężenie glukozy we krwi. Kolejnym etapem działania nikotyny jest uwolnienie adrenaliny do krwi. Dzięki temu procesowi zachodzi hipoglikemia, której następstwem jest uczucie sytości w organizmie. Osoby palące regularnie często spożywają mniej posiłków, ponieważ nie czują głodu. Działanie nikotyny koncentruje się na wielu narządów, dlatego też powinniśmy dokładnie przemyśleć, co jest dla nas dobre, krótkotrwała przyjemność czy późniejsze choroby, jakie wynikają z palenia nikotyny.

Archiwum kategorii 'Papierosy'

Czynniki warunkujące powstawanie nikotynizmu

Czynniki warunkujące powstawanie nikotynizmu Obecnie ludzkość uzależniona jest od palenia papierosów. Mimo wielu akcji uświadamiających na temat szkodliwości tego nałogu nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zmniejsza się też granica inicjacji nikotynowej, co jest bardzo negatywnym zjawiskiem. Co tak naprawdę determinuje nas do palenia? Odpowiedzi jest kilka, po pierwsze czujemy się zrelaksowani po zapaleniu tytoniu możemy też być bardziej aktywni, ponieważ tytoń pobudza do myślenia aktywności fizycznej. Innymi czynnikami są te typowo społeczne, czyli sięgamy po nikotynę, ponieważ robią tak wszyscy, wielu ludzi boi się odrzucenia oraz wykluczenia z towarzystwa, więc zaczyna palić. Kolejnym aspektem jest słaba wieź emocjonalna z rodzicem, mimo zakazów palimy, ponieważ chcemy czuć się dorośli i samodzielni. Wiele osób sięga po tytoń z czystej ciekawości, znajomi zachwalają papierosy, więc taki jak oni chcemy ich posmakować. Bez względu na to, co nas popycha do palenia powinniśmy zawsze pamiętać jak trudnym nałogiem jest palenie i jak ciężko z nim zerwać.

Archiwum kategorii 'Papierosy'

Odstawienie papierosów

Odstawienie papierosów Kiedy sięgniemy po pierwszego papierosa odczuwamy silną potrzebę palenia następnego, w rezultacie wpadamy w nałóg. Wielu ludzi sądzi, że rzucić papierosy można przy odrobinie dobrej woli i zaparcia tym czasem jest to trudna walka z naszym organizmem. Organizm ludzi szybko przyzwyczaja się do regularnego palenia w momencie, kiedy go zaprzestajemy palacz nie potrafi już dobrze funkcjonować. Bez dawki nikotyny palacz nie odczuwa przyjemności tylko raczej doznaje przykrych objawów abstynencji nikotynowej. Można wówczas u takiej osoby zaobserwować rozdrażnienie, niepokój czy nawet zaburzenia koncentracji, palacz myśli tylko o nikotynie, więc na niczym nie może się skupić. Te wszystkie objawy bardzo często powodują, że palacz sięga po następnego papierosa lub wraca do nałogu. Odstawienie papierosów jest trudnym zadaniem jednak możliwym. W tym celu możemy posłużyć się suplementami diety, e papierosami czy nawet tabletkami, które pomogą nam zerwać z nałogiem. Nałóg tytoniowy należy do najczęstszych, z jakimi mamy problemy.

Następne