Archiwum kategorii 'Uzależnienia'

Uzależnienie od zakupów

Uzależnienie od zakupów Dwudziesty wiek daje nam wiele możliwości, ale też popycha nas do niekontrolowanych zachowań. Coraz częściej słyszymy o narastającej fali uzależnień. Jednym z nich jest na pewno uzależnienie od zakupów, które fachowo nosi nazwę zakupoholizmu. Osoba cierpiąca na tego typu przypadłość nie może opanować się do robienia zakupów, często są one jednak nieprzemyślane. W rezultacie kupujemy przedmioty zbędne, robimy to aby posiadać coś nowego. Przyczyn zakupoholizmu upatruje się w psychice człowieka, ale nie tylko, dużą role w tej chorobie odgrywają media. To one, kolorowe reklamy zalewają nasz świat nawet, jeśli czegoś nie potrzebujemy dobra reklama przyciąga nas i wzmaga chęć posiania. Na zakupoholizm, co ciekawe chorują najczęściej kobiety. Zakupoholizm ma swoje ukryte dno, tak naprawdę osoba chora w ten sposób redukuje swoje problemy napięcia, nawet sytuacja stresowa mija, kiedy pomyśli o kolejnych zakupach, które ją bardzo cieszą. Dla osoby z takim zaburzeniem zakupy to rozdaj terapii, która je wycisza i powoduje szczęście.

Archiwum kategorii 'Uzależnienia'

Uzależnienie

Uzależnienie Uzależnienie jest sytuacją, w której człowiek nie może opanować się przed pewnymi czynnościami. Najczęściej uzależnienie dotyczy przyjmowania szkodliwych używek takich jak papierosy, alkohol, czy narkotyki, może mieć też bardziej łagodną postać, objadania się, czy zakupoholizmu. We wszystkich przypadkach do uzależnienia najpierw dochodzi od strony naszej psychiki. Jeśli nie potrafimy radzić sobie ze stresem, niepowodzeniami najczęściej wtedy sięgamy po używki. Po pewnym czasię do uzależnienia psychicznego dochodzi również fizyczne, wtedy już nie potrafimy funkcjonować bez środka uzależniającego. Uzależnienie może zacząć się bardzo niewinnie, czyli od malej ilości, niektóre środki są jednak tak silne, że nawet kilka gramów prowadzi do silnego uzależnienia, co ważne uzależnionym może być każdy nie tylko osoby z marginesu społecznego, ale też dobrze sytuowane. Uzależnienie jest sytuacją, w której nie kontrolujemy już siebie i potrzebujemy pomocy, najczęściej w takich wypadkach zaleca się terapię połączoną z odtruwaniem organizmu.

Archiwum kategorii 'Uzależnienia'

Uzależnienie od leków na sen

Uzależnienie od leków na sen Zaburzenia snu to przypadłość, na którą cierpi wielu ludzi. Zaburzenia takie mogą mieć swoją podstawę w złej diecie lub niezdiagnozowanej chorobie. Najczęściej jednak zamiast się przebadać korzystamy z medykamentów dostępnych w aptece. Mylnie sądzimy, że leki na bazie ziół bez recepty są bezpieczne. Każdy lek bez względu na swój skład przedawkowany może wywołać niepożądane reakcje w naszym organizmie. W związku z przyjmowaniem leków typowo nasennych wzrasta ryzyko wiązane z przedawkowaniem, ponieważ rośnie nasza tolerancja na pewne substancje chemiczne, kiedy leków przyjmujemy zbyt wiele może dość do poważnych powikłań, czyli stanów lekowych, obłąkania, zaburzenia mowy oraz ruchu. Musimy mieć na względzie fakt, iż leki nasenne wykonywane są często na bazie barbituranów, które nie tylko uzależniają, ale też zwiększają częstotliwość popełnienia samobójstwa. Każdy lek choćby ten ziołowy ma negatywne dla nas skutki. Watro zamiast faszerować się nimi zasięgnąć porady lekarza, który zdiagnozuje przyczyny niedoboru snu.

Archiwum kategorii 'Uzależnienia'

Uzależnienie od morfiny

Uzależnienie od morfiny Uzależnień jest bardzo wiele, tak naprawdę nawet leki po pewnym czasie mogą stać dla nas problematyczne, jeśli przyjmujemy je bardzo długo. Organizm ludzki bardzo szybko asymiluje nowe substancje szczególnie, jeśli oddziałują na układ nerwowy oraz mózg. Jednym z nałogów, który dotyka wielu ludzi jest uzależnienie od morfiny. Jest to dość problematyczne, ponieważ z jednej strony jest to środek stosowany w lecznictwie, uśmierza ból, ale z drugiej strony może stać się czynnikiem uzależniającym. Morfina jest lekiem opioidowym, czyli narkotycznym, jeśli jest stosowana w małych dawkach może nam pomóc od strony medycznej, jeśli natomiast nie potrafimy bez niej funkcjonować może to świadczyć o naszym uzależnieniu. Morfina podobnie jak inne narkotyki działa odprężająco, uzależniony traci kontakt z rzeczywistością i żyje już w innym świecie. Wszystkie jednak substancje przyjmowane w nadmiarze mogą nam szkodzić, podobnie jest z morfiną. Nadużywanie prowadzi do chorób układu nerwowego, a często nawet do zgonu. Trzeba pamiętać, że właśnie opianty są przyczyną połowy zgonów, jakie występują na skutek przedawkowania.

Następne